Hogyan előzzük meg a fogkövet?
Tudja meg, hogyan előzheti meg hatékonyan a fogkő kialakulását otthon és miért fontos a rendszeres professzionális tisztítás a Pure Dentalnál is!
Miért hallunk olyan gyakran a fogproblémákról? Miért van az, hogy egyes kutatások szerint a felnőtt lakosság 90%-a feletti része szenved fogszuvasodásban? Ez valószínűleg olyan hatalmas kérdőjel sokak fejében, mint amekkora kérdőjel számunkra, hogy miért félnek annyira a fogorvosoktól pácienseink első alkalommal olyan gyakran- persze utólag már ők maguk sem tudják, mert barátságos fogorvosaink, fájdalommentes kezeléseink egyáltalán nem ijesztőek! Mi azért válaszolunk az első kérdésre, alábbi cikkünkben kifejtsük, hogy mik a rossz fogak leggyakoribb okai!
Nem beszélünk sokat mellé, a fogbetegségeket persze okozhatja a genetika is, és egyéb betegségek következménye is lehet, mégis azt mondhatjuk, hogy a rossz fogak leggyakoribb okai a nem megfelelő dentálhigiéniában, szájápolásban keresendők. A rendszeres fogmosás, fogselyem, fogköztisztító kefe, szájvíz használata, valamint a minimum évenkénti fogászati ellenőrzés, fogkő eltávolítás az alapja az egészséges és szép fogazatnak. Messze a szájhigiénés problémák képzik a fogszuvasodás fő okait, és messze a fogszuvasodás a vezető fogprobléma nemcsak hazánkban, hanem világviszonylatban is. A helyes fogmosási technika elsajátítása, a megfelelő fogkefe kiválasztása, és az egyéb szájápolási eszközök napi rendszerességű használata, az évenkénti fogorvosi vizsgálatokon való részvétel fontosabb, mint hinné, pedig sokan aláértékelik!
Íme 8 gyakori hiba fogmosás közben, ami miatt kialakulhatnak a fogproblémák!
A fogakat rágásra, evésre használjuk, ezért adja magát a dolog, hogy az étkezés hatással van a fogakra. A kisgyerekeknek sokat mondjuk, hogy ne egyenek sok édességet, mert elromlik a foguk. Nemcsak a cukor, hanem a savak is rossz fogak okai lehetnek. Akik erősen ragacsos vagy savas ételeket és italokat tartalmazó étrendet fogyasztanak, felkészítik magukat a fogszuvasodásra. A fogakhoz tapadt ételeket nehéz eltávolítani, ezért nagyobb valószínűséggel maradnak elég sokáig ahhoz, hogy szuvasodást okozzanak. A koffein, fekete tea, és vörösbor pedig hozzájárulnak a fogak elszíneződéséhez. A rossz fogak kialakulásának kockázatát azonban a megfelelő szájápolással, valamint vízfogyasztással lehet csökkenteni.
A száj hátsó részén lévő őrlőfogak hajlamosabbak a szuvasodásra. Miért? Ennek egyik oka az, hogy a fogak nehezebben érhetők el fogmosás és fogselyem használatakor, ami azt jelenti, hogy gyakran marad rajtuk lepedék, ami remek otthont biztosít a fogszuvasodást okozó baktériumoknak. Ezen túlmenően ezeknek a fogaknak a felülete számos barázdát tartalmaz, ami miatt az ételdarabok könnyebben megakadnak elég hosszú ideig ahhoz, hogy savakat termeljenek, amelyek megtámadják a zománcot. Ebben az esetben is sokat segít a megfelelő szájhigiénia.
A rossz fog okai sok esetben visszavezethetőek a nem megfelelő szájápolással. A legtöbb kockázati tényező csökkenthető abban az esetben, ha a megfelelő gondossággal jár el fogai tisztítása során. A megfelelő fogmosási technikáról, a fogselyem használat legjobb módjáról is felvilágosítást kaphat dentálhigiéniai kezelésünkön! Jelentkezzen be online kezelésünkre, és utána ne felejtsen el évente eljönni a rossz fogak okainak megelőzése, szűrése érdekében!
Addig is olvassa el részletes cikkünket a megfelelő szájápolással, fogmosással kapcsolatban!