Láthatatlan fogszabályozás: Mindenkinél alkalmazható eljárás?
A láthatatlan fogszabályozás diszkrét és hatékony megoldás. Tudj meg többet a lehetőségekről, és derítsd ki, hogy neked való-e ez az eljárás!
TovábbTöbb olyan fogászati probléma is van, amit egyszerű fogászati beavatkozásokkal nem lehet megoldani. Mutatjuk, milyen esetben lehet szükség szájsebészre!
Sajnos vannak olyan esetek, amikor a fogak eltávolítása jelenti az egyetlen megoldást. A fogak helyes eltávolításához szükség van szájsebészre. A fogakat attól függően, hogy milyen problémájuk van, hogyan helyezkednek el, többféle módszerrel lehet eltávolítani. Az alábbi esetekben például jellemzően a fogeltávolítás az egyetlen megoldás:
A fogak eltávolítása többféle módszerrel történhet. A legjobb, ha fogóval el lehet távolítani a fogat (egyszerű foghúzás), de vannak esetek, amikor ennél összetettebb beavatkozásra van szükség, például gyökérszétválasztásra, vagy műtéti eljárásra, például, ha mélyen betört a fog.
Nagyon gyakori, hogy a bölcsességfog eltávolítása miatt van szükség szájsebészre, szájsebészeti kezelésre. A bölcsességfog több okból is okozhat problémát. Gyakran előfordul, hogy a bölcsességfogak későn törnek elő, és nem marad elég hely a szájban. Ez akár más fogakra is nyomást gyakorolhat, ami fájdalmat és problémákat okozhat. Az is előfordulhat, hogy a bölcsességfog nem tud megfelelően előtörni. De még a megfelelően előtörő, egészséges bölcsességfogakkal is lehetnek problémák. A bölcsességfogak elhelyezkedése miatt a tisztításuk nehezebb lehet, ami hajlamosabbá teheti őket a fogszuvasodásra vagy más fogbetegségekre. A bölcsességfognak napjainkban nincsen szerepük, ezért eltávolításuk nem jár negatív hatásokkal.
Bizonyos foggyökér probléma esetében is szükség lehet szájsebészre. Amennyiben a foggyökér körül alakul ki gyulladás, szükséges lehet fogászati rezekciót végezni. A fogászati rezekció egy olyan szájsebészeti beavatkozás, amely során a foggyökér csúcsot amputáljuk és eltávolítjuk. Abban az esetben van rá szükség, amikor a hagyományos gyökérkezelés nem elegendő a gyulladás (góc) megszüntetéséhez. Az eljárás során a gyökércsúccsal együtt a gyulladt szöveteket is eltávolítják, így lehetőséget teremtve a teljes gyógyulásra.
Sajnos a különböző gyulladások, fejlődési rendellenességek a fogakat, állcsontot sem kíméli, így ezen a területen is alakulhat ki ciszta. Amennyiben nincsen eltávolítva a ciszta speciális szájsebészeti módszerrel, folyamatosan növekszik, nyomást gyakorolva a fogakra, csontokra, roncsolva a környezetet. Sok esetben az állcsontban keletkezett ciszta a fogból ered, ezért az adott fogat is kezelni kell. Fibróma, azaz kötőszövet szaporulat általában mechanikai sérülés következtében alakul ki a száj nyálkahártyáján, ilyen például a ráharapás. Bár panaszt nem gyakran okoznak, mégis érdemes eltávolítani, hiszen újabb sérüléseket okozhatnak.
A láthatatlan fogszabályozás diszkrét és hatékony megoldás. Tudj meg többet a lehetőségekről, és derítsd ki, hogy neked való-e ez az eljárás!
Tovább