Milyen anyagokból készülhet a fogkorona? Mely...
Milyen anyagokból készülhet a fogkorona? Ismerje meg a fémkerámia, cirkónium és teljes kerámia koronák előnyeit, és találja meg az Ön számára legjobb megoldást!
Ahogy belépünk a lépcsőházba, a földszinten található a rendelőnk, néhány lépcsőfok után balra kell fordulni.
Sajnos nincs külön kialakított útvonal mozgáskorlátozottak részére
Fizető utcai parkolás. Vagy Eiffel tér parkolóház, Westend parkolóház, Hotel NH Budapest City parkolója, rakparton.
Igen.
Igen.
Lehetséges további tájékoztatásárt hívjon vagy keressen minket e-mailben.
Nem.
Gyermekek kezelésére nincs mód rendelőnkben.
Egyelőre nem, folyamatban van a lehetőség technikai hátterének kialakítása.
Igen.
Ki tudunk állítani számlát Egészségpénztár részére, amit a beteg be tud nyújtani.
Nem.
Igen, ajánlott.
mind kettő megoldható, email vagy CD.
A mai modern digitális röntgeneknek a sugár dózis tartalma nagyon alacsony. így szükség szerint, ha kezelése ezt megköveteli (pl. implantáció előtti és utáni kontroll röntgen) lehet gyakrabban is egymás után. Rendszeres gyakorisággal azért 3 hónapnál gyakrabban ne. illetve évente panoráma röntgen javasolt, főleg, ha vannak gyökérkezelt fogak vagy implantátumok, mert ezeknek a nyomon követése fontos az éves kontroll vizsgálatok során
Maga az röntgen készítése maximum 1 percet vesz igénybe. Az adminisztratív feladatokkal (pl. CD-re írás stb.) maximum 15 perc. (ebben nincs benne a konzultáció, azaz az röntgen kielemzése)
Az intraorális homokfújás minimálisan fehéríti a fogakat, mivel a nagynyomású víz-por-levegő a fogak felszínéről eltávolítja az elszíneződéseket. A rendelői fogfehérítés hatékonysága azonban a peroxidban rejlik, így ott azzal érjük el a kívánt eredményt.
A páciens igénye szerint és szükség szerint lehet érzéstelenítést kérni. Soha semmilyen beavatkozást nem végzünk úgy, hogy a páciensnek fájdalmai legyenek
Nem.
Igen.
A páciens kérését igyekszünk megvalósítani, ha ez orvosilag is rendben van. Ha nem kér és nem is érzékeny neki akkor természetesen igen, de ha érzékeny, akkor adunk neki.
Nem.
Családalapítás előtt minden anyukának érdemes eljönni góckutatásra, amely során felmérjük a fogak állapotát, és ha szükséges gyökérkezelés, akkor ezt a terhesség előtt ajánlott elvégezni. Azonban, ha a terhesség során merül fel bármilyen fogászati probléma, pl. gyökérkezeléssel, akkor a probléma felderítésére és gyökérkezelés befejezésénél kontrollra szükséges lehet röntgenfelvétel, ami nem ajánlott. Igaz ebben az esetben elegendő ún. periapicalis (kisfog) digitális röntgenfelvétel is, aminek a röntgen sugara elenyésző. Bárminemű fogászati kezelés szempontjából a második trimeszter a legbiztonságosabb.
Igen.
Nagyon kicsi a valószínűsége.
Az alap protokoll szerint nem, de lehetnek eltérő esetek, ha extrém fokú a gyulladás.
Igen.
Igen.
Jól elkészített és véglegesen beragasztott korona esetében ilyen ritkán fordul elő. Ha a korona "le/kiesik" akkor annak valószínű valamilyen oka van (pl. alászuvasodás, törés stb.) és ilyen esetekben a probléma megoldását követően az új állapotra kell készíteni egy új koronát.
Minden esetben törekszünk a természetességre, így a saját fogakhoz viszonyítva választjuk ki a pácienssel és a fogtechnikussal közösen a megfelelő fogszínt. Abban az esetben, ha a páciens nem elégedett a fogai színével, fogfehérítéssel tudunk ezen javítani, és a már fehérebb fogak színéhez választjuk a korona színét.
Fogselyem használata erősen ajánlott. A fogselyem használatának elsajátításában dentálhigiénikus kolléganőnk tud segíteni.
Az élet előrehaladtával a környező íny és csont kontúrunk visszahúzódik a fognyakról, ezért idővel előfordulhat, hogy régebbi fémkerámia koronák esetében a korona széle láthatóvá válik. Ennek megelőzésére az esztétikai zónában (elülső front fogaknál) cirkónium koronákat szoktunk javasolni, melyek esetében, ha láthatóvá is válik a korona széle, nem lehet megmondani a saját foganyag és a korona közötti különbséget.
Fogkorona esetében egy fognak kell lecsiszolni a felszínét. A modern technológiának köszönhetően a korona anyagvastagsága csökkenthető, ezért a lehető legminimálisabb foganyag veszteséggel készítjük elő a fogakat a koronák készítése során.
Az érzéstelenítő hatásának elmúlása után, körülbelül 2 óra múlva.
Az első jel a fájdalom, ám a fájdalmat kísérheti duzzanat, vagy a környező íny pirossága.
Maximum 1 hét.
Tej és tejtermékek kerülése javasolt az első 3 napban, mert a bennük lévő élőflórák (baktériumok) fertőzést okozhatnak. Növényi (rizs, szója, mandula stb.) tejtermékeket lehet fogyasztani ez idő alatt is. Továbbá az apró magvas ételek fogyasztása sem javasolt pár napig, hogy elkerüljük, hogy a sebbe bekerüljenek
A frenulectomia során az ajak- és/vagy a nyelvféket távolítjuk el, ezzel elősegítjük a nyelv és ajak mozgását.
Minden sebészeti beavatkozás után tájékoztatjuk a pácienst, hogy mire kell nagyon figyelnie fogmosás során. Ínyplasztika esetén „ultra soft” (ultra puha) sörtéjű fogkefét szoktunk ajánlani, nagyon óvatosan, néhány sepregető mozdulattal az adott régiót. Az is előfordulhat, hogy pár napig az érintett területen a fogkefe használata tilos. Ebben az esetben szájvíz és fertőtlenítő gél használata szükséges.
Azoknak a cukorbetegeknek végezhető el a kezelés, akik rendszeresen látogatják kezelőorvosukat és gyógyszeresen vagy diétával kontrollált a vércukorszintjük.
A fogbeültetés tartósabb. Emellett számos előnyei is vannak, pl. sokkal esztétikusabb, természetesebb, továbbá nem jár a foghiány melletti ép fogak roncsolásával sem.
A fogászati csontpótlás során a csontpótló anyagot teljesen befedjük és elzárjuk a szájüregtől. Amennyiben csontpótlóanyag jelenik meg a szájüregben, annak valószínűleg a sikertelenség áll a hátterében. A jó hír az, hogy a csontpótlásoknak 98% a sikerességi arányuk.
A páciens részéről az egészséges fogágy fenntartásában az első és legfontosabb a helyes fogtisztítás elsajátítása, és ennek használata a mindennapokban. Ezt megelőzően szükséges fogorvosi részről a helyes diagnózis felállítása, a kiváltó okok felderítése, azok megszűntetése, a szükséges regenerációs beavatkozások elvégzése, és ezt követően a szoros kontroll vizsgálatok és rendszeres, legalább hat havonta professzionális fogtisztítás.
Itt is a legfontosabb a megelőzés. Terhesség előtt kell elvégezni a szükséges kezeléseket, mivel a hormonváltozások miatt a meglévő fogágybetegség súlyosbodhat, és akut gyulladásos elváltozásokat, esetleg fogelvesztést is okozhat. A terhesség alatt professzionális tisztítás, ínyszéli és íny feletti fogkőeltávolítás végezhető, további kezelést terhesség utánra tervezünk.