Hogyan válasszunk a fogpótlási eljárások közül?
Ismerje meg a különböző fogpótlási eljárásokat! Segítünk kiválasztani az Ön számára ideális megoldást, hogy visszanyerhesse mosolyát és magabiztosságát.
TovábbA fogágybetegségek a magyar felnőttek 80%-át érintheti, mégsem tudnak róla sokan. Hogyan kezelhetők ezek a fogágybetegségek? Szakmai cikkünkből kiderül!
A fogínyünket érintő fogászati problémákat nevezzük fogágybetegségnek. A fogágybetegségeknek azonban többféle típusa és állapota is lehet, amelyek akár igen súlyossá is válhatnak. Fogágybetegség a fogínygyulladás, a fogínysorvadás és a fogínyvisszahúzódás is, amelyeket csakis szakképzett fogorvos képes hatékonyan kezelni. Ezek a fogágybetegségek külön-külön kialakulhatnak, viszont akár együttesen is jelentkezhetnek, amelyeket még nehezebb kezelni.
Szeretné tudni, hogyan előzhetők meg a fogágybetegségek? Olvassa el szakmai cikkünket az alábbi linkre kattintva: Fogágybetegségek megelőzése.
A fogágybetegségek esetén a leggyakoribb tünetek:
Ha bármelyik tünetet tapasztalja, érdemes azonnal felkeresnie kollégáinkat, hogy minél előbb segíthessünk Önnek, még mielőtt súlyosabb következménye lesz a fogágybetegségnek!
A fogágybetegségek kezelését minden esetben egy alapos szűrővizsgálattal és fogászati diagnosztikával kezdjük, hogy felmérjük mennyire súlyos vagy előrehaladott állapotú az adott fogágybetegség. Egyáltalán fontos megállapítani azt, milyen típusú fogágybetegségről beszélünk, és mi áll annak hátterében. Ez azért lényeges, hogy hatékony kezelést tudjunk páciensünknek tervezni. Amennyiben megállapítottuk a probléma okát és kezelési módját, úgy megkezdjük a kezelési terv megvalósítását. Legtöbb esetben a fogágybetegségek kezelését egy alapos tisztítással kezdjük, hogy eltávolítsuk az ínyt irritáló lepedékeket, felhalmozódásokat. Ha szükséges ezután gyógyszeres kezelést, majd akár műtéti beavatkozást is elvégzünk, természetesen teljesen fájdalommentes módon.
A fogágybetegség szövődményei végső esetben fogvesztéssel járnak. A fogíny nem képes tartani a fogakat és azok gyökerét, ezáltal az egész lágyszövet meggyengül, majd a fogak lazákká válnak, mozogni kezdenek, végezetül kieshetnek. A súlyosabb fogágybetegség azonban az egész szervezetben problémát okozhat, hiszen a gyulladás átterjedhet az állkapocs csontra, melynek következményeképp kialakulhat ciszta vagy csontsorvadás.
Kérjen időpontot rendelőnkbe a lenti űrlap kitöltésével:
Ismerje meg a különböző fogpótlási eljárásokat! Segítünk kiválasztani az Ön számára ideális megoldást, hogy visszanyerhesse mosolyát és magabiztosságát.
Tovább